Czy home staging to remont

Często kiedy oglądam czyjeś realizacje home stagingowe, w większości są  one generalnym remontem. I dziś postaram się odpowiedzieć na kilka nasuwających się pytań by odpowiedzieć  na pytania czy home staging to remont czy też nie.

Czy generalny remont to metamorfoza?

Tak jest to znaczna zmiana, ale podpięłabym ja bardziej już pod projektowanie wnętrz (Zobacz: Czym różni się projektowanie wnętrz od home stagingu). Metamorfoza ma więc być naprawdę efektowna i obejmuje wymianę niemal wszystkiego. W takich przypadkach warto także pomyśleć o instalacjach elektrycznych i sanitarnych.

Czy Generalny remont może być home stagingiem?

Tak gdyż generalny remont , który powinien być poprzedzony jakimś projektem wnętrz, a ten z kolei może uwzględniać całą psychologię home stagingu. Nieruchomość będzie stworzona w taki sposób, by mieszkanie było atrakcyjne dla sporego grona zainteresowanych.

Mam jednak zawsze zastrzeżenia do starego budownictwa, które home stagingowo wypada nieco gorzej… Mam tutaj na myśli to, że należy trafić projektem wnętrz w estetykę także tego co na zewnątrz: czyli nie tworzymy pałacowych wnętrz w domku z bala i odwrotnie. Grono odbiorców znacznie się zmniejsza. (Zobacz: Jak dobierać kolor do wnętrz)

Czy remont kuchni to home staging

Jak najbardziej. Remont kuchni czy łazienki jest często pożądany w metamorfozach home stagingowych. Ale w przypadkach kiedy kuchnie są kilkuletnie, ale np. fioletowe, a nie neutralne, można włączać kreatywność i wykonać niewielkie zmiany np. na ścianie nad blatem, w dekoracjach, w otwarciu górnych szafek czyniąc z nich półki, czy podkreślając inne atuty pomieszczenia i wyciągając na pierwszy plan np. okno, widok za oknem, kominek czy stolik śniadaniowy. Home staging jest po prostu otwarty na możliwości budżetowe klientów.

Czy home staging to remont?

Niekoniecznie. HS może być remontem, kiedy nieruchomość tego wymaga, ale koszty i wydatki nie powinny przekroczyć spodziewanej ceny nieruchomości. Przecież by się to w ogólnie nie kalkulowało. Mimo wszystko muszę przyznać, że mieszkania kupowane z myślą o sprzedaży, tzw. flipy, często po remontach prezentują się efektowniej i podnoszą znacznie swoją wartość, więc jeśli budżet na remont jest, warto brać go pod uwagę.

Home staging to jednak najczęściej takie zmiany które są proste i tanie. Częściej jest to przemalowanie ścian niż kładzenia tynków od zera. HS dostosowuje się także do budżetów moich klientów i wykonuję tyle zmian na ile mogę sobie pozwolić. Zobaczcie tutaj jakie powstały zmiany, a budżet był na prawdę mały Tropikalny home staging

Uwierzcie mi że w niektórych mieszkaniach czasami zmiany można wykonać już przy bardzo znikomym budżecie np. do 100 zł. Jest to: sprzątanie – 0zł, przestawienie mebli i dekoracji 0zł, ułożenie świeżych kwiatów w wazonie – koszt kwiatów, ułożenie świeżej dekoracji kuchni, np. koszt owoców, warzyw, czy ziół. Tylko w takim przypadku niekoniecznie oszczędnie jest współpracować z home stagerem.

home staging Bytom

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *