Dlaczego warto zainwestować w projektanta wnętrz

Różne krążą opinie o usługach projektowania i aranżacji wnętrz, ale nie wierzcie w to, że nikt z takiej usługi nie korzysta. Z moich obserwacji wynika, że usługa ta cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem, dlatego,że świadomość nasza o własnych umiejętnościach wzrasta, ale także pragniemy zaoszczędzić swój cenny czas. Z tego wpisu dowiesz się także jak kształtuje się cennik projektanta wnętrz i dlaczego warto zainwestować w projektanta wnętrz.

Na wstępie powiem jeszcze, że każdy z nas jest projektantem. Niektórzy dobrze się w tym spisują, inni średnio, a poniektórzy myślą, ze nie warto nic przestawiać, dodawać czy wymieniać. Nie każdy zdecyduje się na projektowanie czy stylizację wnętrz, niezależnie od tego w której kategorii się mieści. A kto najczęściej decyduje się na pomoc projektanta?

  1. Ci którzy podchodzą do projektu skrupulatnie i wiedzą, że w gruncie rzeczy zaoszczędzą i będą mieli dobrze dopracowany projekt.
  2. Ci którzy zaczęli projektowanie na własnąrękę, ale którym wciąż brakuje kropki nad i w swoim projekcie, albo, którzy pogubili się  w tym co chcieli stworzyć. Takich klientów jest zdecydowana większość.

Kiedy najlepiej pomyśleć o projektancie

W mojej opinii już na etapie szukania projektu domu czy mieszkania warto pomyśleć o projektancie. Dlatego, ze jeśli marzysz o czymś szczególnym w aranżacji wnętrza, wybrany nierozsądnie projekt może potem ograniczyć twoje marzenia.  Nie musisz decydować się już na całą usługę, a jedynie na konsultację, z której wyniesiesz sporą dawkę wiedzy jak kierować swoimi preferencjami.

Z usługi projektowania możesz zdecydować się tuż po zakupie nieruchomości lub projektu. Dobrze jest kiedy projektant ma jeszcze możliwość dostosować instalacje elektryczne i sanitarne do twoich potrzeb. Mają one wielki wpływ na funkcjonalność, ergonomię i estetykę pomieszczeń.

Warto zainwestować w projektanta wnętrz kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości, podoba ci się wiele rzeczy, które ciężko ze sobą połączyć w jedna całość, boisz się odważnych rozwiązań, dobierasz przedmioty z różnych bajek i nie jesteś przekonana/y czy będą ze sobą dobrze współgrać. Albo jeśli aranżujesz dom i jednak masz jakieś wątpliwości, możesz zawsze skorzystać z konsultacji ze stylistą wnętrz, albo zlecić dokończenie zadania.

Jak zacząć

Po pierwsze zbieraj inspiracje. Świetnym do tego sposobem jest stworzenie konta na pinterest.com i magazynowanie obrazków w tablicach tematycznych. Warto także przeglądać magazyny wnętrzarskie oraz blogi wnętrzarskie – w ten sposób podpatrywać jak mieszkają inni. Takie drobne czynności przedstawią nam aktualne trendy i możliwości.

Cennik projektanta wnętrz

Pewnie słyszałeś, ze projektowanie jest drogą usługą i nie stać na nią przeciętnego człowieka. Cennik usług jest jednak jak cennik fryzjera: u jednego taniej, a u drugiego drożej. Do tego dodam, że choć większość projektantów wycenia swoje projekty na metr kwadratowy, nie zawsze jest to miarodajne, dlatego koniecznie wysyłaj zapytania i kontaktuj się z osobą, która cię zainteresowała, czasem możesz się pozytywnie zaskoczyć. Wysyłając zapytanie do mnie zaskoczy cię z pewnością to, że ceny są przygotowane pod konkretne pomieszczenia i przeznaczony czas pracy.