Możliwości dużych pomieszczeń

Zastanawiasz się jakie możliwości dają duże pomieszczenia? Nie wiesz jak je urządzić, wciąż są puste, przez co mieszkanie wygląda na niedokończone? Potraktuj duże pomieszczenia jako atut, bo dzisiaj już o takie trudno. Takie przestrzenie można różnorako wykorzystać, czyniąc swój dom unikatowym i osobistym, ale także przytulnym i domowym.

Poruszę kila przykładów:

1. Najpierw pokoik dziecięcy. Można go podzielić na kilka stref: strefę do spania, strefę do zabawy, strefę do nauki (nawet sensorycznej) i strefę garderobianą. 

2. Jeśli pokój zamieszkiwałby starszy osobnik, a nawet nastolatek, proponuję zaaranżować strefę sypialnianą, strefę garderobianą, strefę do nauki (biurko) oraz strefę do zabawy, ale w formie małego saloniku, do przyjmowania gości, gry w planszówki (ewentualnie tv, jeśli są tutaj zwolennicy). 

1 i 2. Całość należy dopasować do zainteresowań małego mieszkańca, a strefy można wydzielić dywanami. 

3. Duże pokoje także łatwiej są przyswajalne da rodzeństwa niż małe 10 m2.

4. Sypialnia z gabinetem, albo z garderobą – wedle upodobań. Można strefy te oddzielić d siebie popularnymi ostatnio  szklanymi ściankami. Ich czarne okucia są bardzo eleganckie i nowoczesne, w dodatku sprawdzą się także we wnętrzach industrialnych i modern vintage.

5. Duży salon można połączyć z jadalnią i z kuchnią. Ale jeśli nie ma takich możliwości to można cześć jadalnianą zrobić w dużej kuchni i drugi stół w części salonowej. Jeśli zdecydujesz się jednak na stół w kuchni to w dużym salonie oprócz reprezentacyjnej strefy mieszkania można urządzić część rozrywkową: strefa kinowa, strefa muzyki (pianino), strefa bibliotekowa, strefa kominkowa (jeśli jest kominek).

Duże pomieszczenia możecie obserwować w mieszkaniu w Gliwicach: TUTAJ i TUTAJ

Poza tym duże pomieszczenia:

W dużych pomieszczeniach powstają także puste obszary które można zagospodarować:

1. Fotelem i stolikiem.

2. Biblioteczką.

3. Małą wystawą kolekcjonerką wedle włąśnych hobby i zainteresowań

4. Małą galerią obrazów

5. Roślinami

6. Stolikiem konsolą z ekspozycją.

7. Dekoracje ścienne LINK

8. Leżanką, szezlongiem.

9. Drzewkiem w doniczce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *