Jak działa home staging?

Home staging to coraz to prężniej rozwijająca się usługa na rynku polskim. Zauważam jednak, że  wiele osób wciąż nigdy o tym nie słyszało, a pozostali nie do końca są przekonani. A przecież nie ma nic tak skutecznego przy sprzedawaniu i wynajmowaniu nieruchomości jak fachowe jej przygotowanie. Dlatego pragnę przedstawić kilka powodów dlaczego warto zainwestować w nieruchomość, która idzie na zbyt.

 

Jak-działa-home-staging

Pozytywne emocje

 

Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży ma niebanalny wpływ na potencjalnych nabywców. Po pierwsze już na samym progu robi na odbiorcy wielkie i niesamowite wrażenie. To bardzo ważny punkt, dlatego to pierwsze pomieszczenie powinno być przygotowane jak najstaranniej by już na wstępie nikogo nie zrazić.

Tak naprawdę po kilku, kilkunastu sekundach od wejścia do nieruchomości podświadomie przekonujemy się lub zniechęcamy do całej nieruchomości. Odbiorca nie podejmuje jeszcze ostatecznej decyzji, bo na nią ma wpływ także pozostała część lokalu, ale nie mniej jednak wywołanie pozytywnych uczuć to cel home stagingu.

 

Wyobraźnia nabywcy

 

Fachowa prezentacja mieszkania pokaże nabywcom gotowe rozwiązania aranżacyjne w mieszkaniu. Nabywcy często nie mają wyobraźni, a dzięki takiemu rozwiązaniu będą umieli sobie wyobrazić przestronność pomieszczeń, a także ich funkcjonalność i możliwości aranżacyjne. Podkreślone zostają atuty i potencjał nieruchomości. Wszelkie usterki powinny zostać naprawione, a inne wady jedynie oddalone na dalszy plan. Ludzie cenią sobie szczerość, dlatego nie ukrywa się wad nieruchomości, jeśli nie mogą one zostać z jakiś względów zreperowane.

 

 

Konkurencja

 

Jednak to dlaczego mieszkania i domy, które zostały poddane home stagingowym metamorfozą cieszą się lepszą i szybsza sprzedażą to przede wszystkim konkurencja na rynku. Wystarczy obejrzeć kilka innych ofert nieruchomości, by zorientować się, że pozytywne wyróżnienie się to rozświetlone, jasne, przejrzyste, przytulne mieszkanie z ciekawym akcentem kolorystycznym, odpowiednio pobudzające nasze zmysły.

 

 

Podświadomość kupujących

 

No właśnie to kolejny punkt dlaczego home staging skutecznie działa: pobudza zmysły nabywcy, a przede wszystkim odpowiednio go wyłania, ponieważ mieszkanie przygotowuje się w taki sposób, by grono odbiorców było jak najszersze. Depersonalizacja wnętrza pomaga potencjalnym nabywcom wyobrazić sobie siebie samego w danym lokalu, co także ma sukcesywny wpływ na korzystną transakcję.

 

 

Oszczędność czasu

 

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy zabiegani. Czas pędzi szybciej niż dawniej, co ma często wpływ na to, że zlecamy wiele naszych prac innym. Tak samo jest z kupnem mieszkania, szukamy gotowych rozwiązań, by później uniknąć stresujących remontów, czy zaoszczędzić na projektantach.

 

 

Niedoskonałości

 

Kiedy lokal jest profesjonalnie przygotowany, wady mają w nim mniejszą wartość, dzieje się tak dlatego, że zostają wyznaczone odpowiednie punkty skupiające uwagę oraz podkreślenie zalet nieruchomości. Nabywcy często wahają się by podjąć ostateczną decyzję, ale nie w lokalach, gdzie był wykonany home staging.

 

 

Obiektywne kryteria

 

Wszystkie powyższe zasady i wyjaśnienia o tym, jak działa home staging mają wpływ często na to, że nabywcy nierzadko decydują się na zakup nieruchomości całkiem innej niż szukali. Z resztą przeczytajcie TUTAJ jakie wrażenia wywołało na mnie nasze przyszłe mieszkanie, kiedy oglądaliśmy je po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *