Elegancka kuchnia

W najbliższym czasie wpisy będą krótsze, ale bardziej treściwe na te tematy, którymi zajmowałam się w ostatnim czasie. O dziwo home staging trafiał się rzadziej, ale częściej aranżacja i stylizacja wnętrz oraz projektowanie wnętrz, o które chcę zwiększyć swoją ofertę. Na pierwszy rzut idzie elegancka kuchnia w trzech koncepcyjnych wersjach. Jaka wam się bardziej podoba w jaśniejszej wersji czy ciemniejszej?

Czego dotyczył projekt

Projekt dotyczył stylizacji wnętrza kuchni pod względem głównych materiałów i produktów. Kuchnia ma być nowoczesna, elegancka i ciekawa. W koncepcyjnej wersji ma dominować kolor biały, choć w pozostałej części domu, pojawi się także materiał drewna i kolor czarny. Projekt to koncepcyjny dobór kolorystyki i materiałów jakie mają dominować w pomieszczeniu, które ma łączyć skojarzenia „glamour”, „nowoczena” i „elegancka”.

Główne założenia

Pewne założenia były założone z góry, jak lakierowane białe fronty. Blat ciemny, czarny lub biały to kilka możliwości, z których można skorzystać. Największy i najciekawszy efekt stworzy jednak oświetlenie, któremu warto poświęcić więcej uwagi. Obok kuchni znajdzie się stół jadalniany i krzesła, który bardzo wpłyną na odbiór wizualny kuchni.

Bardzo kobieca

Propozycja bardzo jasna z elementami miedzi i dodatkiem koloru koralowego. Proste kształty z połączeniem eleganckiej koniczyny, plus kilka form wystawnych elementów jak szkło lampy czy kształt krzeseł. Całość jest prosta bez przepychu, przestrzenna, aczkolwiek luksusowo elegancka. A czy można ją połączyć jeszcze z klasycznymi dodatkami wgłębi wnętrza doczytacie we wpisie Klasyka i nowoczesność.

Elegancka i glamour

Pierwsza bardzo jasna propozycja została przełamana ciemnym wariantem płytki nad blat roboczy. Kryształy lamp i zdobienia na innych elementach wypadną bardzo luksusowo i ekstrawagancko na ciemno jasnym tle. Forma jest wciąż prosta, geometryczna, dzięki czemu nowoczesna i glamour.

Prostota luksusu

Ta propozycja jest najmniej oddana oczekiwaniom klienta. To wersja prosta, bez kryształowych zdobień. Prosta i łatwa forma jest jednak wciąż elegancka i nowoczesna, z namiastką inspirującego minimalizmu. Zastanawiam się, czy potraficie sobie wyobrazić prostą luksusową kuchnię, która jest także graficznym minimalizmem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *