Fotografia wnętrz czy home staging

Pięknie przygotowane mieszkanie i fotografia wykonana w sposób bylejaki, nic na niej nie widać, czyli często prezentująca ściany, a nie całe pomieszczenia na nic się zda. Tak samo z fotografia, która pięknie i przestronnie prezentuje mieszkanie, ale widnieje na niej bałagan lub całkowity mix stylistyczny. Czy takie oferty nieruchomości na sprzedaż lub wynajem przejdą? Fotografia wnętrz czy home staging, w co lepiej zainwestować?

Fotografia wnętrz

Z moich spostrzeżeń wynika, że częściej decydujemy się na fotografię wnętrz, gdyż jest to usługa tańsza. (Albo tak nam się tylko wydaje, gdyż dobry fotograf wnętrz bierze za swoja pracę dużo pieniędzy). Jeśli planujesz zainwestować właśnie w samą fotografię: na Boga posprzątaj i zadbaj o podstawy domowej inscenizacji – to nie jest trudne. Wtedy masz szanse przyspieszyć transakcje. Chyba że chcesz podnieść wartość nieruchomości, wtedy warto zainwestować w home staging (chociaż w konsultacje) i dowiedzieć się na co zwrócić uwagę potencjalnych zainteresowanych.

Fotografia wnętrz pokazuje piękne mieszkania. Jest jasna i przestronna. Ale unikaj panoram, które łączą 4 ściany w całość. To źle wygląda a często nawet nie da się na to patrzeć. Zastanów się nad jedna rzeczą: jeśli pierwsze wrażenie czyli ogłoszenie online prezentuje się dobrze, a odwiedzający twoją nieruchomość zobaczy całkiem coś innego podczas wizyty w nieruchomości, poczuje rozczarowanie. Dlatego mieszkanie powinno być równie dobrze przygotowane.

Subiektywna opinia

Spotkałam się nawet z jednym subiektywnym zdaniem, że fotografia wnętrz to oszustwo, i że home staging nie powinien mieć profesjonalnej fotografii wnętrz, gdyż to jest jak fałszywa reklama prosto z bilbordów i telewizji. Home staging sprawia, że lokal jest ładny i cieszy zainteresowanych, ale fotografia idealizuje ten lokal i psuje cały naturalny i prawdziwy efekt estetyki.

Czy zgadzałbyś się z tym?

Czy ja się z tym zgadzam?

Ma to sens, ale zależy od klienta w jakiego celujemy, wykonując home staging. Prawdopodobnie takie właśnie zdanie na temat wyidealizowanego obrazu pojawi się w głowie osoby z niższym budżetem do zagospodarowania na nieruchomość. Może nawet stwierdzić, że cena nieruchomości jest zawyżona, poprzez wykonanie bardzo profesjonalnej fotografii. Ale z kolei mieszkanie, które ma trafić w gusta bardzo wymagającego klienta, źle się będzie prezentować bez profesjonalnej fotografii. We wszystkich przypadkach jednak kadr musi być dobrze przemyślany i wykonany tak, by przedstawiał przestrzeń, która zaciekawi zainteresowanego.

Home staging

Home staging to profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży albo do wynajmu, ale jego podstawy są (powinny być!) wszystkim dobrze znane. O podstawach z podstaw przeczytasz we wpisie Błędy sprzedających i podstawy przygotowania nieruchomości do sprzedaży i do wynajmu„. Dlatego home stager wykona  swoją prace lepiej a także zdradzi ci tajniki na dobrą prezentacje mieszkania. Dzięki takim zabiegom, osoba zainteresowana twoja nieruchomością podczas oględzin nie poczuje się rozczarowana a wciąż będzie się zachwycać lokalem. (zobacz jak to działa tutaj)

A więc fotografia wnętrz czy home staging

Musisz pamiętać ze zdjęcia są ważne, powinny być odpowiednio wykonane i przedstawiać mieszkanie w sposób przejrzysty. To zdjęcia w ofercie mają na celu zainteresować potencjalnego nabywcę. Ale tak na prawdę liczy się to co w mieszkaniu, gdyż kupujący chce kupić lokal, a nie zdjęcia! I Tutaj pierwsze wrażenie (choć jest już często drugim pierwszym wrażeniem) ma decydujące znaczenie.

Dlatego uważam ze nie ma jednego bez drugiego.

Ściskam!

2 komentarze

  1. Pingback: Domy bez potencjału. Jak sprzedać stary dom - Niezwykłe miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *