Graficzny minimalizm

Grafika i minimalizm to dwie cechy, które posiada każde z bardzo nowoczesnych wnętrz.  Cechy te wyolbrzymione i podkreślone odpowiednio kolorem przypominają obrazy, wnętrza sztuczne i małonaturalne. Duża dawka koloru jednak zdecydowanie je ociepla i poprawia nastrój. Dobrze będziemy się w nich czuć, chętnie w nich zjemy czy zamieszkamy podczas wyjazdów poza rodzinny dom. Graficzny minimalizm jest stylem oryginalnym, a jak to jest z nietypowymi formami: nie dla każdego.

Houseof

Kolory

Po pierwsze kolory. Bez nich takie wnętrza byłyby chłodne i niezapraszające. Kolory są  stonowane i ciepłe, nierzadko kontrastujące ze sobą, dlatego, że kontrast nadaje ciekawej akcji całej wizji.

Formy

Zarówno meble jak i dodatki przyjmują proste i geometryczne kształty. Nie pojawiają się tutaj żadne ozdobniki. Wzory jakie się ewentualnie pojawią to szachownica, mozaika czy plaster miodu. Każdy obły kształt przynosi wrażenie jakby był specjalnie zaprojektowany i wycięty, aby pasował do całości.

Tkaniny

Oprócz ciepła jakie daje oświetlenie, wnętrza ocieplają także tkaniny. Mogą być ułożone na ścianach lub w formie parawanu, ale także stosowane standardowo. Do tego typu wnętrz idealnie sprawdzi się welur, aksamit, ale także jedwab. Ciężki materiał od sufitu po podłogę jest jak dodatkowa płaszczyzna w graficznym obrazie.

Oświetlenie

Oświetlenie pełni tutaj bardzo ważną funkcję.  Kształt lampy wpasowuje się idealnie w całość nisko schodząc w dół. Światło zawsze podświetla najważniejszą funkcję w pomieszczeniu. Tutaj lampa jest ważna pod względem estetycznym, nie zdziw się, jeśli znajdziesz ją w nietypowym miejscu. Światło jest też sprytnie ukryte w czymś lub za czymś, a jego cienie powinny przedstawiać dodatkowe geometryczne kształty i linie. Zobacz jak stworzyć magiczne miejsce.

Rośliny

W tych wnętrzach nie rządzą rośliny, których jest mało lub nie ma ich wcale. Ważny jest ich kształt i kolor. Liczy się intensywna barwa kwiatu. Dobrze sprawdzą się sukulenty.

Graficzny minimalizm

Graficzny minimalizm to zabawa formą i kolorem nie tylko tworząc przestrzeń, ale także w formie posiłku na talerzu. To wnętrza odważne i bardzo wyraźne. Całość stylizacji ma tworzyć obraz, przez co pomieszczenia wydają się być sztuczne. Ciężko będzie w nich zamieszkać, choć są bardzo ciepłe i przytulne. Z pewnością jednak nadadzą się do hotelów, pensjonatów, restauracji czy różnych salonów.

Co sądzicie o tego typu nowoczesnych wnętrzach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *