Home staging – Gdzie robię zakupy.

Czy standardowo przedmioty na stylizacje home stagingowe kupuje się w IKEA? Niestety wiele osób home staging kojarzy z tą popularną sieciówką i nawet kiedy na moich stylizacjach jest kilka przedmiotów z IKEA to słyszę, że wszystko tam kupiłam, a jest to nieprawda. Dziś powiem Wam, gdzie najczęściej robię zakupy do stylizacji wnętrzarskich i gdzie warto kupować.

Czy nie kupować w IKEA?

Osobiście lubię IKEĘ za ich zdrowe podejście do środowiska, sprytne i praktyczne rozwiązania oraz niezmiernie dużą ilość inspiracji. Kupuję w IKEA, ale nie jestem zwolennikiem kupowania tylko w tym sklepie, dlatego, że wszystkie meble, przedmioty i dekoracje są oklepane i znane już przez wszystkich – a to dla mnie największa wada IKEI.

Zazwyczaj w szwedzkiej sieciówce kupuję meble typu stoliki, stoliki kawowe, stoliki boczne, stoliki nocne, ale także lustra, czy wieszaki. Powiedziałabym, że te średnie elementy kupuję w IKEI i sporadyczne dekoracje.

Stacjonarne zakupy

Najczęściej robię stacjonowane zakupy, bo mam wtedy pewność co kupuję i nie muszę oczekiwać na paczkę. Mieszkam w dobrej lokalizacji, więc mogę zajrzeć do kilku ciekawych miejsc, gdzie znajdę zawsze coś taniego i ciekawego: KIK, Bricko Marche, Tedi, nieco dalej mam TK MAXX. W tych sklepach kupuję zazwyczaj drobiazgi: dekoracje, które rozmieszczam na stolikach i po kątach.

Nie kupuje w Pepco, a z Home & YOU mam możliwość wypożyczania przedmiotów z czego czasami korzystam. Zdarza mi się kupować w zwykłych dyskontach jak Tesco, Carrefour, Auchan itp., przedmioty potrzebne do kuchni czy łazienki (nie mam tu na myśli spożywczych produktów).

Jeśli w okolicy mieszkania jakie stylizuję są inne sklepy wnętrzarskie również tam zaglądam. Między innymi tak trafiłam na zakupy w Jysk.

Zakupy online

Nie zbyt je lubię, gdyż nigdy nie wiem co dokładnie przyjdzie, a to przecież przedmioty kupowane dla moich klientów. Nie zdarza mi się także kupować tych samych przedmiotów ponownie (choć od tych samych sprzedawców), by realizacje się także od siebie nieco różniły. Tanio można kupić na Allegro, przedmioty jak narzuty na łóżko czy zasłony. Jakościowo nie zawsze są najlepsze (zasłony), ale jeśli mają tylko uzupełnić wnętrze to mogą być. Jeśli jednak są fundusze na zasłony, to lepiej na nie nie oszczędzać. To element, który we wnętrzach bardzo lubię, i który ma dziwnie zadziwiająca moc.

Nie raz kupowałam także same tkaniny, by potem coś uszyć czy nimi przykryć, bo takie rozwiązanie wychodzi taniej lub po prostu ciekawiej i oryginalniej. Tkaniny często także kupuję online.

Lubię także H&M. Jest to znany sklep, ale dział wnętrzarski nie jest już tak oblegany, bo najczęściej dostępny tylko online. Inne sklepy wykorzystuję do moich celów zakupowych losowo.

Stan zastany

Najwięcej jednak przedmiotów jakie wykorzystuję pochodzi od właścicieli mieszkania. Pozostają  duże gabarytowo meble, które nierzadko przestawiam w inne miejsca. Wiele z nich i tak należy się pozbyć, bo nasze mieszkania są często przepełnione. Dobrze jest jednak kiedy sama zdecyduję, który fotel zostaje, a który nie.

W home stagingu trzeba zawsze włączyć kreatywność. Można np. na kwietniku ustawić ciekawą zdobioną paterę i mamy już fajny stolik, który można ustawić z boku. Podobnie można zmienić lampę, zmieniając tylko klosz, albo abażur.

Z mojego doświadczenie wynika, że nasze wnętrza są bogate i każde w coś innego. Np. jedno z mieszkań było bogate w stare książki, inne w obrazy i dzieła sztuki, żal tego nie wykorzystać! Jednak należy uważać, pożółkłe kartki będą źle oddziaływać na zainteresowanego, źle dobrane prace plastyczne także.

Przykład.

Na poniższym zdjęciu jest sypialnia, o której usłyszałam „Wszystko tutaj z IKEI”. Przyjrzyj się:

Z IKEA są tutaj dwa stoliki boczne, zielona poduszka poduszka, doniczka ceramiczna i wiklinowy koszyk. Nie jestem teraz pewna skąd ta hortensja.. Ananas z Brico Marche, wazon po prawej z KIK. Różowe poduszki z Agata Meble, poduszki z tyłu obłożone tkaniną, narzuta z Home&You, stare książki obłożone papierem pakunkowym. Reszta od właścicieli.

Na koniec kilka innych tekstów, gdzie znajdziesz podpowiedzi:

Jak podnieść wartość nieruchomości.

Jak stworzyć niezwykle miejsce.

Zrób coś nietypowego.

Kolorowe wnętrza.

Jak dobierać kolor do wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *