Home staging jako projekt wnętrz

W realizacji home stagingowych nie można przygotować tylko kuchni, albo tylko salonu. Cała nieruchomość powinna być przygotowana, a nawet powinno się w niej wydarzyć coś więcej. Tym czymś więcej jest klatka schodowa, ogród, podjazd przed dom. Wszystko powinno być zachęcające i gotowe do zamieszkania. Tak więc metamorfozę zawsze wykonuje się dla całego mieszkania, ale można także oczekiwać nieco więcej i jeśli budżet pozwala zrobić remont. Czyli dzisiaj home staging jako projekt wnętrz.

Co to jest home staging

Home staging to przygotowanie nieruchomości na sprzedaż lub do wynajmu, przy pomocy pobudzania zmysłów potencjalnych nabywców. Na metamorfozę nieruchomości przeznacza się relatywnie niski
budżet, a efekt końcowy ma zainteresować jak najwierniejsze grono poszukujących nowych nieruchomości.

Home staging to nie oznacza zawsze remontu, ale zmiany wprowadzane w nieruchomości tak by stała się ona neutralna i ciekawa. A co jeśli nasz budżet i możliwości pozwalają na nieco więcej? Jeśli mamy
mieszkanie i chcemy wycisnąć z niego jak najwięcej? Można pokusić się o remont i całkowite zmiany. Dziś taka oto propozycja.

Nieruchomość:

Dzisiejsze przedstawione zmiany to tablice koncepcyjne na mieszkanie dwupokojowe. Proponowany styl jest eklektyczny, ale nowoczesny. Łączy wzory geometryczne z motywem roślinnym. Baza jest jasna i neutralna, ale niektóre elementy i dekoracje są ciemne. Kolor znajduje się w dekoracjach i wzorach. Wzór i tekstura nadają wnętrzu ekskluzywności oraz kropki nad i.

Zobacz: Czy zdecydować się na home staging i Czy home staging ukrywa wady.

Co zawiera projekt home stagingowego mieszkania

W tym przypadku home stagingowego zlecenia do wykonania jest projekt wnętrz. Taki projekt zawiera rzuty, na których przedstawiona jest aranżacja wszystkich pomieszczeń, rozmieszczenie wszystkich punktów elektrycznych (w tym świetlnych), rozmieszczenie punktów instalacji wodno-kanalizacyjnej łazienek i kuchni.

Projekt nie zawiera wizualizacji wyrenderowanych, ale zawiera widoki ścian z kompletnym wyposażeniem, projekt zabudowy kuchni i łazienki. Kolorystyka i dobór materiałów jest widoczna na tablicach koncepcyjnych/kolorystycznych takich jak w tym wpisie (tzw. moodboardy).

Na koniec dołączam spis elementów wyposażenia wnętrza, będących integralną częścią projektowanej przestrzeni (meble, oprawy oświetleniowe, armatura, okładziny ścienne i podłogowe) wraz z orientacyjną ceną oraz spisem dystrybutorów – tzw. Lista Zakupów;

home staging Bytom
home staging Bytom
home staging Chorzów
home staging Katowice
home staging Katowice

Home staging jako projekt wnętrz

Home staging jako projekt wnętrza z pewnością przyda się każdemu kto planuje wykonać grubszy remont lub przygotować mieszkanie np pod tzw. flipa. Już na wstępie można zaplanować kolorystykę i styl, przewidzieć koszty i dostępność mebli i dekoracji, a nawet zastąpić element A, tańszym elementem B.

A już niebawem powiem wam zdradzę Wam ile kosztuje taki zestaw mebli i dekoracji jak na powyższych tablicach kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *