Jak stworzyć magiczne miejsce

Każde wnętrze można przekształcić w coś pięknego. Każde może stać się wyjątkowe. Mam na to kilka sposobów, a dziś krótko zdradzę wam jak stworzyć magiczne miejsce. Jedną z głównych tajemnic tworzenia ciekawych lokali jest stworzenie ciekawego i miłego kącika, w którym chce się spędzać czas. Taka niewielka przestrzeń będzie uszczęśliwiać człowieka cieszyć oko. W tym kąciku ktoś będzie odpoczywał i się relaksował.


Co może być magicznym miejscem?

Kącik do czytania, huśtawka, albo hamak czy wygodny fotel. Magiczne miejsce może być także wygodną wanną i kącikiem spa w łazience. Wiele zależy od preferencji indywidualnych, bo ciekawym i miłym kątkiem może okazać się nawet toaletka usytuowana gdzieś w kobiecej sypialni, albo garderobie.

Takie dodatkowe przestrzenie mogą także pomóc podnieść wartość nieruchomości.

Co umieścić w magicznym miejscu?

Przyjemny kącik dobrze lokalizować przy oknie, a nawet na werandzie czy w ogrodzie. Światło naturalne doda mu świeżości i przestronności. Wokół magicznego miejsca dobrze jest umieścić rośliny lub chociaż jedną. Takie miejsce ma być też wygodne. Fotel od razu kojarzy się z czymś przytulnym, ale to może być ławka, na której znajdzie się przyjemny koc lub miękka poduszka.

W takim magicznym miejscu dobrze jest posiedzieć i zatrzymać się na chwilę. Poczytać książkę, gazetę lub napić się kawy czy herbaty, a wieczorem lampki wina. Ważne więc by w pobliżu znalazło się coś pod ręką – stolik do odłożenia kubka czy czasopisma, a może nawet szafka, sekretarzyk, biblioteczka na książki.

Nastrój

Nastrój stworzą drobiazgi. Magiczne miejsce można umieścić w okolicy ciekawych dekoracji, czy zapalić obok świeczki. Ale coś co sprawi, że to miejsce będzie cię cieszyło to przestrzeń, choćby magiczny kącik zajmował 1,5 metra kwadratowego.

Jak to uczynić?

Najprościej jest nie zasłaniać pięknej przestrzeni za oknem. Widok na naturę czy na życie za oknem jest niczym żywy obraz. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości powieśmy w okolicy obraz który odzwierciedla naszą osobowość. To może być krajobraz, portret czy sztuka. To może być ciekawa pamiątka z podróży. W pomieszczeniu umieść ciekawe oświetlenie.

magiczne miejsce

Miłego dnia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *