Jak wygląda praca home stagera?

W naszym społeczeństwie świadomość tego czym jest home staging znacznie się poprawia. Czasami bywa tak, że nie znamy tej angielkojęzycznej nazwy, a dysponujemy jedynie stwierdzeniem „profesjonalne przygotowanie nieruchomości do wynajmu i sprzedaży”. Wiele osób jednak nie wie jak wygląda praca home stagera oraz jak należy współpracować z takim doradcą.

 

Jak wygląda praca home stagera

Jak wygląda praca home stagera?

 

Od czego zaczyna home stager – konsultacja

Usługa rozpoczyna się od spotkania w nieruchomości, która ma być poddana metamorfozie. Miło mi będzie jeśli mnie oprowadzisz i opowiesz coś o każdym z pomieszczeń. To mi pomaga zrozumieć Twoje myślenie o danym lokalu. Porozmawiamy o twoich planach i budżecie. Następnie lubię sama przejść przez każde z pomieszczeń, wykonać zdjęcia, zwrócić uwagę na detale, zanotować kilka uwag. Ponownie porozmawiamy i przedstawię ci analizę i diagnozę twojego mieszkania / domu, oprowadzając po nim ciebie przedstawię ci mój punkt widzenia. Opowiem o atutach i minusach. Przedstawię rozważne rozwiązania aranżacyjne, kolorystyczne, stylistyczne, starając dopasować się do wymagań budżetowych. Cała konsultacja jest ustna, możesz zadawać mnóstwo pytań, wykonywać swoje notatki i sporządzać rysunki.

Po skończonej konsultacji masz trzy wyjścia. Jednym z nich jest samodzielna realizacja zaproponowanych zmian. Jeśli masz z tym trudności, możesz wybrać opcje pomocniczą czyli:

 

Raport pisemny

Jest to pisemna forma konsultacji. W opracowaniu znajdziesz zdjęcia jakie wykonałam w twoim mieszkaniu / domu, opis plusów i minusów każdego z pomieszczeń, propozycję rozwiązań aranżacyjnych i stylistycznych. Opracowanie wzbogacone jest także o dodatkowe tablice koncepcyjne, z których dowiesz się jakie wybrać kolory i przedmioty dekoracyjne.

 

Trzecia formą jest zlecenie wykonania home stagingu

Zaczynamy prace od ustalenia konkretnego budżety i wyznaczeniu konkretnych prac. Może to być nowy projekt kuchni, przemalowanie ścian, albo jedynie stylizacja pomieszczeń, o wszystkim zdecydujemy razem. Przygotuję dla ciebie listę proponowanych zakupów, na które wykorzystam twój budżet. Zazwyczaj zostawiam jakiś wolny procent budżetu na zakupy, których wcześniej nie zaplanowałam. Chodzi o to, że nie wszystko da się dobrze zaplanować. Proponowany przeze mnie przedmiot, który jest aktualnie dostępny w sklepie, może być już wyprzedany lub jego promocja może być już nieaktualna, kiedy po niego pojadę, stąd chcę mieć możliwość zakupienia innego spełniającego daną funkcję. Ceny jedzenia i asortyment kwiaciarni także pozostaje w ustaleniu ogólnym.

Kiedy już dogadamy się do tego co ja zrobię z twoimi pieniędzmi, jadę na zakupy lub przystępuję do innego zadania (w zależności od wyznaczonych niezbędnych prac). Na końcu stylizuję wnętrze. Wykonywane są profesjonalne zdjęcia. Oferuję ci także pomoc w napisaniu ciekawego ogłoszenia lub przygotowania tablic informacyjnych dla przyszłych zainteresowanych.

 

 

Może cię ciekawić co dzieje się później z zakupionymi rzeczami?

Skoro wykorzystuję twój budżet, są to już twoje przedmioty. Na wszystkie wręczam ci paragony. Następnie masz dwa wyjścia:

jeśli mieszkanie jest do wynajmu, przedmioty te zostają w mieszkaniu, by cieszyć oko przyszłych nabywców. Przecież właśnie dzięki nim, przyszli oni zobaczyć twoją ofertę.

Jeśli mieszkanie jest na sprzedaż, możesz sprzedać je wraz ze swoim mieszkaniem.

Lub skorzystać z polityki zwrotów (jeśli terminy wciąż obowiązują) i wymienić je w sklepach z powrotem na gotówkę.

Lub zachować dla siebie 🙂

 

 

Dlaczego warto współpracować z home stagerem?

Pomogę ci profesjonalnie dobrać odpowiednie meble i dekoracje, a przede wszystkim kolory. Patrząc z innej niż ty perspektywy zdecyduję, które przedmioty powinny zostać w twoim mieszkaniu / domu, a które powinny z niego zostać usunięte. Pomogę ci zachować balans, aby mieszkanie nie było zagracone i aby nie było w  nim zbyt pusto, a jeśli mieszkanie / dom jest puste, pomogę ci zadbać o te aspekty, które najlepiej zaprezentują pomieszczenia najniższym kosztem.

Ze swoim mieszkaniem / domem jesteś związany emocjonalnie. Ja za to spojrzę na nie obiektywnie. Tobie ciężko będzie pożegnać się z przedmiotami, do których się przywiązałeś, ja powiem ci, co spodoba się przyszłym nabywcom. zaczynamy współpracę od prostej konsultacji i ocenie nieruchomości. Może przekonają Cię także argumenty zawarte w tym wpisie TUTAJ.

 

 

Bardziej psychologicznie

Nie powinieneś się bać, że ktoś źle oceni twoje mieszkanie / dom. W mojej opinie każda nieruchomość ma potencjał, nawet ta, która podchodzi do kategorii do remontu lub do całkowitej demolki. Home stager to taka osoba, która będzie cię wspierać,która pokaże ci, że się uda. Spojrzy na całość z boku, obiektywnie, wyjaśni ci jakie są plusy nieruchomości. W większości czasu spędzonego z home stegerem usłyszysz o pozytywnych aspektach, a to sprawi, że zaczniesz pozytywnie myśleć. Ta praca jest jak bycie lekarzem domów 🙂

 

 

Pozdrawiam,

Patrycja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *