Jak wykończyć salon dodatkami

Często chcemy urządzać się sami. Budujemy dom, wykończamy wnętrza, urządzamy je meblami i ostrożnie dobieramy wszelkie dodatkami. Mamy wizję w głowie, albo nawet i kilka, ale tak ostrożnie dobieramy wszystkie dodatki, że nasz dom jest wciąż nijaki i bez wyrazu. Nie czujemy się w nim tak jak mieliśmy, mamy uczucie, że coś poszło nie tak, że wciąż czegoś tutaj brakuje. Ale czego? Najczęściej właśnie charakternych dodatków. Dzisiaj o tym jak wykończyć salon dodatkami, aby nabrał wyrazu.

Co jest, a czego brakuje

Do wygodnego życia wybieramy w pierwszej kolejności zawsze meble. W salonie koniecznie umieścimy sofę lub rogówkę, stolik kawowy, większość z nas wybierze telewizor i szafkę, która znajdzie się pod nim. Często także dbamy o fotel. Ale czego zazwyczaj brakuje? Krótko mówiąc tkanin, roślin i czegoś co lubisz.

Tkaniny

Koniecznie w postaci poduszek, jakiś pled przerzucony przez ramie. Dobrze sprawdzą się zasłony. Uprzyjemnią pokój i nadadzą mu bezpieczeństwa. Pisałam o tym więcej we wpisie: Magia tkanin. Tekstylia także sprawdzą się w postaci dywanu, który nada ciepła i wyznaczy strefę gościnną w salonie.

Na tkaniny z kolei należy uważać, kiedy w domu pojawia się alergik. Tak jak w poniższej aranżacji i stylizacji wnętrz, tkanin jest bardzo mało.

Rośliny

Większość z nas czuje obawy i tłumaczy się tym, że nie umie o nie dbać. Ale najprościej jest się nauczyć nimi zajmować, właśnie je posiadając. Okazuje się bowiem, że wiele gatunków jest bardzo prosta w obsłudze. Na przykład sansewiera czy fikusy, ciekawa jest także modna ostatnio monstera.

Rośliny są ważne we wnętrzach dlatego, ze z automatu nasuwają podświadomie wnętrze świeże i przyjazne, ale to nie tylko podświadomość: to prawda. Rośliny oczyszczają powietrze, a ich zieleń dopełnia całość.

Coś co lubisz

To ważne by otaczać się przedmiotami, które przyprawiają nas o uśmiech. To może być pamiątka z wakacji, prezent od kogoś ważnego czy zdjęcie rodzinne. Postaw gdzieś z boku, albo wyeksponuj na ścianie. Dobrze jeśli przedmiot nawiąże kolorystycznie do reszty, ale jeśli wiesz już na wstępie co będzie dla ciebie numerem 1 do wyeksponowania, dobierz kolorystykę salonu specjalnie pod ten przedmiot.

Pozostałe

Dobrze jest także wykorzystać wszelkiego rodzaju oświetlenie. Lampy stołowe, podłogowe czy ścienne bardzo dobrze dopełnią każde wnętrze. Obok, albo w pustych narożnikach możesz także postawić stoliki boczne, a na nich wyeksponować dekoracje, albo wykorzystać je na mały gazetownik lub biblioteczkę. Ściany zawsze można ubrać w obrazy, plakaty czy grafiki.

Zaczerpnij również inspiracji z wpisów:

Jak podnieść wartość nieruchomości

Stylizacja wnętrz – przytulne mieszkanie

Trick na nietypowe wnętrze

jak-wykonczyc-salon
ak-wykonczyc-salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *