Klasyka i nowoczesność

Klasyka i nowoczesność to z pozoru dwie różne strony medalu, ale jest wiele możliwości, aby je ze sobą łączyć.  Obie mają swoje dobre i złe strony, ale w  nawet w indywidualnym wydaniu mogą prezentować się całkiem współcześnie i interesująco. Dzielą ludzi na dwie grupy o różnych preferencjach estetycznych, choć w rzeczywistości wyznają te same zasady harmonijnego życia.

Przyszłość

Kiedy byłam małym dzieckiem, wydawało mi się, że architektura musi się rozwijać, kierować formą, przedstawiać interesującą bryłę. Ale potem dorosłam, spojrzałam na to innym okiem, i wszystkie te projekty zaczęły mi się wydawać chłodne, kosmiczne, zainspirowane filmami science-fiction, przeteleportowane z odległej przyszłości…

Serio? Tak będziemy kiedyś żyć? W białych wnętrzach, chłodnych, plastikowych, otoczonych robotami i samą technologią? Taki świat jest bez koloru, dziwny jakiś…

Przeszłość

Można więc spojrzeć jeszcze w przeszłość. Dalszą lub bliższą. Gdzie wnętrza kreują się różnorako i występują tkaniny, rośliny, zdobione ramy, albo sztukaterie. Gdzie przy stole witają się domownicy i odmawiają modlitwę, w ogrodach bawią się dzieci, po polach podróżują dyliżanse, a na wsiach znaleźć można niejednego konia w polu.

Teraźniejszość

Aktualnie jesteśmy gdzieś pomiędzy tymi dwoma światami. Dzielimy się na różne grupy ludzi. Tych, którzy chcą szybko rozwijać świat, poprzez technologię, wzbogacać i poprawiać komfort życia wszelkimi udogodnieniami. Tych którzy walczą o ochronę środowiska, zdrowo jedzą, uprawiają sport, tych którzy kochają przedmioty z duszą, są sentymentalni, pragną świętego spokoju i relaksu na hamaku w ogródku.

W gruncie rzeczy, każdy z nas ma po trochę z każdej z tej grupy. A co do projektowania, wszyscy chcemy żyć pięknie, estetycznie, funkcjonalnie, komfortowo, przytulnie i rodzinnie niezależnie czy jest to nowoczesne budownictwo, czy stary wiejski domek.

Złoty środek

Można połączyć stare z nowym, albo klasykę i nowoczesność. Wnętrza nowoczesne wcale nie muszą być sterylnie czyste i białe, a mogą zawierać w sobie roślinność i tkaninę które bardzo pozytywnie wpływają na rodzinne ciepło.

Koncepcja części jadalnianej

Ostatnio miałam przyjemność wykonać koncepcję części jadalnianej w mieszkaniu z rynku pierwotnego, w którym część mieszkania jest już urządzona. Dziś chcę wam przedstawić pierwszy etap projektowania, gdzie szukamy dobrego rozwiązania, czyli porównania wersji mieszkania połączonego z klasyką, jak i wizji mieszkania w formie przyjemnej nowoczesności w męskim wydaniu. Innym razem napiszę coś więcej o tym ciekawym projekcie. Bo tutaj jest także testowany stół jak i „wyspa sufitowa”.

Klasyka

Nowoczesność

Więcej o tym projekcie już niebawem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *