Kolorowe wnętrza

Moje kolorowe mieszkanie mieści w sobie zarówno miasto jak i wieś, łączy stare z nowym, to wszystko przy pomocy wielu różnych kolorów, ale wciąż używanych ostrożnie. Wesołe wnętrza są kolorowe, a kolorowe wnętrza podobają się ludziom, ale nie każdy chciałby w  nich mieszkać. Dziś o korzyściach z kolorów, jakimi możemy się otoczyć. Tworzenie kolorowych wnętrz jest proste. Wybierz motyw i/lub kolor przewodni i działaj.

kolorowe wnętrza

Różnorodność barw

W dzisiejszym świecie, żaden kolor nie wydaje się być problemem do uzyskania. Dzięki różnorodności technologii, można odwzorować niemal każdą barwę w postaci farby czy tkaniny. Przejrzyj wzorniki Tikkurila (LINK) i przekonaj się o tym. Do wybranego  koloru dobierz inny lub inne. Jaki wybrać? Jeśli chcesz działać ostrożnie wybierz inne w podobnej kolorystyce, ale jeśli chcesz aby kolorowe wnętrze było ciekawe i inspirujące wybierz kolor kontrastowy. Zaaplikuj go w dodatkach, które zawsze możesz zmienić, ale możesz także postawić kolorowy mebel.

Im więcej  kolorów tym lepiej?

Wszystko zależy o tego jak one są ze sobą połączone. Moim zdaniem dużo kolorów także wygląda dobrze, choć może powstać chaos. Ważne jest więc jak rozkładasz kolorystkę. Najważniejsze jest to, by każdy kąt był ze sobą spójny. Czyli nie robimy tak, że żółta jest jadalnia, granatowy jest salon, a kuchnia biała, a mieszamy wszystko. Postaw coś granatowego w kuchni i w jadalni, coś żółtego w salonie i w kuchni i coś białego w salonie i w jadalni. To wszystko możesz dodatkowo wesprzeć naturalną zielenią, która zawsze dobrze się spisuje!

Drugim ważnym elementem w doborze dużej ilości kolorów (i nie tylko) jest barwa ich nasycenia. Jeśli decydujemy się na stonowane kolory, pastelowe, nie dodawaj tych szarych neutralnych („zgnitych”). Jeśli dobieramy bardziej jesienną kolorystykę, nie dokładaj kolorów soczystych i wiosennych. Tematykę jak jeszcze bardziej zgłębić dobierania kolorów poznasz we wpisie: Jak dobierać kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *