Małe zmiany a duży efekt

Czasami przeglądam oferty nieruchomości w Internecie i staram się wyciągnąć wnioski. Home staging stał się dla ludzi ważny, ale także jakość zdjęć wnętrzarskich. Pomiędzy tymi ofertami znajdują się także takie, które są ciekawe, ale którym brakuje kropki nad i, czyli ładne mieszkania bez żadnego przygotowania. Przyznam, że takie mieszkania z pewnością prędzej czy później się i tak sprzedadzą, więc z inwestycją w home stagera można chwilę zaczekać i spróbować swoich sił samemu. Dziś kilka najprostszych podpowiedzi dla ładnych już mieszkań, czyli małe zmiany, a duży efekt.

home staging katowice

Jak przygotować ładne mieszkania: małe zmiany a duży efekt

Wprowadzasz się, remontujesz, a za jakiś czas przeprowadzasz się np. do innej miejscowości. Nieruchomość chcesz sprzedać. Masz ciekawe mieszkania w jasnej tonacji, neutralnej i nowoczesnej, jaka dzisiaj jest bardziej pożądana, lecz zdjęcia nie zachęcają każdego, bo brakuje im charakteru, bo kadry są dziwne, bo brakuje koloru… Taka pierwsza prezentacja mieszkania nieco ogranicza odbiorców, a po co?

Istotną sprawą jest kilka dekoracji. Kadry mieszkania czasem się aż proszą o coś ciekawego na pustym blacie w kuchni czy na stole. Można postawić wazon z dostępnymi teraz tanio tulipanami, albo jakiś kosz lub miskę np. z cytrynkami/paprykami/jabłkami. Ich kolor nieźle podkreśli całokształt.

Najprościej jest udekorować (moim zdaniem oczywiście) sypialnię. A jednak najczęściej to tutaj widnieje bele jak zarzucony koc na łóżko. Jak to zrobić? Wygładź pościel pod spodem, narzutę „wywłaszcz”, żeby nie pojawiały się na niej żadne fałdki, na górę dobrze jest położyć z dwa jaśki. Jeśli masz neutralną, pasującą pościel pozostaw odkryte poduszki, możesz do nich dobrać z dwa jaśki (lub więcej), a narzutę zawiń z kołdrą, tak jak to robi się w pensjonatach i hotelach.  

home staging czeladź
home staging bytom

Łazienka powinna być czysta, a z dekoracji najprościej jest dobrać do niej jakiś ręcznik.

Kolorowe pokoje dziecięce, najlepiej po prostu posprzątać. Choć przyznam, ze ilość posiadanych zabawek dobrze byłoby ograniczyć z kadrów. Przyznacie, że w naszych czasach jest tego naprawdę za dużo?

Kwestie, które nie są oczywiste dla każdego, ale mają wpływ na wybór nieruchomości to zewnętrze mieszkania czy budynku. Czyste chodniki, porządek przy śmietnikach a także posprzątana klatka schodowa. Wszelkie dziwne usterki należałoby naprawić.

Zdjęcia

Na koniec kadry zdjęć. Niech się na nich znajduje jak największa część pomieszczenia. Dobrze jest fotografować z naroża w kierunku przeciwległego naroża, żeby ująć jak najwięcej. Jednak to co się ma znaleźć na kadrze też jest ważne. Każde zdjęcie musi mieć temat m.in.: kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, łazienka, pokój dziecięcy, garderoba. Wykonaj tak zdjęcia by na każdym z nich znalazł się  każdy temat. Unikaj trafiania w ściany oraz kadrów pionowych. Są ograniczające.

Mogą ci się przydać inne informacje:

Na koniec kilka innych tekstów, gdzie znajdziesz podpowiedzi:

Jak podnieść wartość nieruchomości. h

Jak stworzyć niezwykle miejsce.

Zrób coś nietypowego.

Kolorowe wnętrza.

Jak dobierać kolor do wnętrz.

Na koniec: prezentacja nieruchomości.

Home staging.

Moja oferta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *