Męskie wnętrze

Męskie wnętrze wcale nie musi być nijakie. Można je urządzić industrialnie, ale także nowocześnie, albo kolorowo lub na skandynawsko. Oczywiście jest wiele możliwości i wiele dróg do wybrania kreując swoją perfekcyjną przestrzeń. Dzisiaj przedstawiam wam propozycję męskiej przestrzeni, która pomału realizuje się wykończeniowo.

Czego dotyczył projekt

Mieszkanie jest już urządzone do stopnia w jakim można zamieszkać. Tak właśnie robi większość z nas. Później przychodzi poczucie, że trzeba je jakość wykończyć, bo nie jest urządzone tak jak zakładaliśmy początkowo. Projekt dotyczył stylizacji kilku pomieszczeń, z naciskiem na jadalnię. Tutaj ja przyszłam z pomocą na koncepcję wykończenia stylizacyjnie kuchni, jadalni, salonu i przedpokoju w formie tablic materiałowo kolorystycznych.

Główne założenia

W tle jadalni króluje ciekawa nowoczesna kuchnia. Głównym założeniem i oczekiwaniem lokatora była wyspa kuchenna jak i „sufitowa”. Po przetestowaniu kilku koncepcji i analizie „za i przeciw” zdecydowanie powinien znaleźć się tutaj smuklejszy mebel. Dwa dodatkowe założenia to: dużo roślin i niski budżet. Pierwsze wizje z tego projektu możecie już zobaczyć we wpisie Klasyka i nowoczesność.

Propozycje stylizacyjne

Wnętrze jest wykreowane nowocześnie. Można je bardziej ocieplić tradycyjnymi dodatkami i meblami, albo podkręcić nowoczesnymi i industrialnymi rozwiązaniami. Początkowym planem właściciela na mieszkanie było wykreowanie ciemnych i nowoczesnych przestrzeni, z czasem zaczął on działać ostrożnie. Był to dla mnie wabik na to by powrócić do pierwotnej wersji i przyciemnić mieszkanie stylizacją.

Mieszkanie będzie także znacznie ciekawsze, jeśli zostanie podkreślone sztuką w postaci obrazów albo rzeźby. To prosty sposób na ubranie ścian i na wykreowanie męskiego wnętrza grafiką. Rośliny odświeżą i rozjaśnią szare ściany.

Męskie wnętrze

Poniżej możecie zobaczyć kilka koncepcji na kolorystykę salonu i jadalni. Na podstawie zasad, o których pisałam w: Jak dobierać kolory do wnętrz, kolor jakim się tutaj sugerowałam był błękitem nieba dlatego, że apartament mieści się na ostatnim piętrze. Projekt w toku.

Dwie wersje jadalni:

Dwie wersje na salon:

Dwie wersje na przedpokój:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *