Metamorfozy wnętrz – czyli jak polubić własne mieszkanie

Metamorfozy wnętrz głównie kojarzą się nam z wielkimi remontami. Ale czasami można to zrobić naprawdę niskobudżetowo w postaci wymiany dokładnie kilku przedmiotów lub / i dodania ciekawych dodatków. Taki zabieg ma na celu nie tylko poprawę estetyczną, ale obudzi w Tobie miłości do lokalu, który na razie nie wydaje Ci się atrakcyjny.

metamorfozy-wnętrz

Mieszkanie w kamienicy w centrum Gliwic

Estetyka.

Estetyka naszych domów jest bardzo istotna, gdyż ma wpływ na nasze życie i samopoczucie. W ładnych lokalach chętniej przebywamy i dbamy o utrzymanie czystości. Jest to też najprostsza metoda, aby sprawić, żeby o nieruchomość zaczęli dbać jego mieszkańcy (na przykład ci, którzy ją wynajmują). Potencjał znajdzie się w każdej nieruchomości, ale dopiero odpowiednio podkreślony i wyeksponowany zaprezentuje lokal w dobrym świetle dla większej ilości osób.

To samo dotyczy osiedla, klatki schodowej i podwórza. Chcemy żyć w ładnych przestrzeniach, ale nie chcemy odwalać pracy za kogoś…  Żyjąc na zaniedbanym osiedlu, wielu ludzi wyrzuci papierek po cukierku na ziemię, bo „nic to nie zmieni” w otaczającej ich przestrzeni. Mając nieatrakcyjną klatkę schodową, lokatorzy nie chcą jej myć, bo „nic to nie zmieni”. Jeśli jednak mieszkalibyśmy w ładnej przestrzeni, dbalibyśmy o nią, a przynajmniej większość zdecydowanie chciałaby utrzymać odpowiedni stan. Estetyka zwiększa nie tylko wartość w sercu człowieka, ale także tę finansową.

Pokochaj swoje mieszkanie.

Nierzadko nie mamy do końca wpływu na wygląd naszego mieszkania, dziedzicząc je po przodkach lub kupując to co jest dostępne na rynku w naszym zakresie cenowym. O ile w tym drugim przypadku wybieramy takie lokum, które zawiera w sobie coś dla nas atrakcyjnego, tak w tym pierwszym przypadku często od samego początku jesteśmy nieco zrażeni i źle nastawieni. Metamorfoza wnętrz wcale nie musi być generalnym remontem, ale poprawą estetyki. Zdaj się na specjalistę, który patrzy na Twoje mieszkanie innymi oczami.

metamorfozy-wnętrz
Metamorfoza domu w Katowicach
metamorfozy-wnętrz
Mieszkanie w kamienicy w centrum Gliwic

Żyj lepiej.

Do starych mebli w prosty sposób można dopasować nowe dodatki. Jeśli będziesz żył w ładniejszej przestrzeni, będziesz czuł się lepiej. To jak wygląda twoje mieszkanie ma wpływ na twoje samopoczucie. Ma to nawet odzwierciedlenie poczęci do naszego stanu psychozy, zabałaganione mieszkania sugerują, że czyjeś sprawy życiowe wymykają się spod kontroli, ktoś nie umie poukładać swoich życiowych dróg w jedną całość. Warto więc ograniczyć ilość posiadanych przedmiotów, a resztę ucharakteryzować w spójną jedność. Zostaw te przedmioty, które sprawiają Ci radość, kojarzą Ci się z czymś wesołym, poprawiają ci nastrój. Taki zabieg na pewno przyniesie wiele pozytywów, nada świeżości i przestrzeni.

Aby samemu przygotować się do metamorfozy wnętrz w twoim domu zobacz inne moje wpisy:

Jak podnieść wartość nieruchomości

Co umieścić na ścianie

Jak stworzyć magiczne miejsce

Magia tkanin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *