Mieszkanie w kamienicy w centrum Gliwic

Mieszkanie w kamienicy w centrum Gliwic to nie lada wyzwanie, tym bardziej kiedy jest w cenie mieszkań od dewelopera. Szereg osób zainteresowanych zmniejsza się już tylko do tych, którzy marzą o kupnie mieszkania w starym budynku i to jeszcze usytuowanym w sercu miasta. Choć początkowo wydawało mi się, że lokalizacja mogłaby być tutaj wadą to kiedy już realizowałam zlecenie zmieniłam zdanie. Niestety wiele osób może mieć podobnie.

Opis mieszkania

Mieszkanie dość duże, bo około 140 m2. Posiada cztery pokoje, w tym jeden całkowicie przechodni. Jak dla mnie to atut, ale niestety większość naszego społeczeństwa jest zrażona do tego rozwiązania. W mieszkaniu są dwie łazienki po remoncie, kuchnia z jadalnią, trzy duże pokoje plus pokój z balkonem, a w nim cudny zabytkowy piecyk, sztukaterie i rozeta.

Możesz poczytać o pokojach przejściowych TUTAJ – jest to mój wpis zrealizowany w 2017 roku.

Przyszły nabywca

Tak jak już wspomniałam pewne elementy oferty ograniczają przyszłego nabywcę do osoby zainteresowanej głównie mieszkaniem w kamienicy w centrum Gliwic. Wielkość mieszkania idealnie sprawdzi się dla rodziny z dziećmi, a nawet wielodzietnej. Mieszkanie z pewnością skradnie także serca osób ceniących sobie duże pomieszczenia i przestrzenie, których przecież deweloperzy nie oferują.

Proponowane zmiany

  • Po pierwsze zmiana funkcji pomieszczeń.

W mieszkaniu nie pojawił się ciąg kuchnia – jadalnia – salon, a to przecież wygodne rozwiązanie. W dodatku jedna z sypialni była przechodnia, a to z kolei „zamyka” ten ostatni pokój. Zaproponowałam więc przeniesienie mebli salonowych do innego pomieszczenia.

Pozostały do realizacji trzy pokoje, z czego jeden koniecznie powinien być główną sypialnią, jeden drugą sypialnią (pokojem dzieci), a trzeci mógłby być gabinetem. Funkcję tych pokoi można dowolnie przemieniać – mieszkanie daje naprawdę szeroki wachlarz możliwości, a dodatkowo jest tak wysokie, że można myśleć o stworzeniu antresoli.

  • Po drugie oświetlenie

Lampy to bardzo efektowny dodatek do wystroju wnętrz. Najczęściej to one właśnie wpływają na ostateczną stylizację sugerującą mieszkanie nowoczesne lub nie. W tym mieszkaniu nie postanowiłam jednak wymieniać lamp, a jedynie zmienić lokalizację trzech z nich i dokupić kilka kloszy i abażurów. Dzięki temu pokój ze sztukaterią nabrał pałacowego szyku, salon zyskał efektowny kapelusz, a w kuchni, jadalni i przedpokoju pojawił się element bardziej współczesny.

  • Po trzecie meble

W tym lokalu znajdowała się prawdziwa skarbnica mebli i przedmiotów z duszą, w dodatku ciągnąca się przez lata zeszłego stulecia po XXI wiek. Znajdował się tu zarówno pięknie rzeźbiony klęcznik, jak i meble sprzed drugiej wojny światowe, meble z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, a także meble z przełomu XX i XXI wieku. Prawdziwa różnorodność, jak i prawdziwy wehikuł czasu…

Ale to nic, ma to swoje wielkie atuty: dzięki temu miałam w czym wybierać!

Mebli zdecydowanie było zbyt dużo. Pomieszczenia były zagracone. Początkowo zostawiłam w swojej wizji tylko kilka z nich, w ostateczności pozostała ich blisko połowa.

  • Po czwarte dodatki.

Aby meble nie straszyły swoją długowiecznością dodałam im wiele ciekawych dodatków. Stoliki boczne, wazoniki i dywany wyznaczają w pomieszczeniach strefy i dodają nowoczesności. Tkaniny w postaci poduszek, pledów czy ręczników uprzytamniają pokoje. Jednak największą siłą są tutaj rośliny. Kwiaty nadają mieszkaniu świeżości i wdzięku.

Efekt końcowy

Z tej realizacji jestem bardzo zadowolona, jak i ze współpracy z klientami. Wszystkim życzę tak pozytywnych współprac! Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia lokalu przed realizacją i na etapie koncepcyjnym. A jeszcze poniżej efekt końcowy i zdjęcia mieszkania w kamienicy w centrum Gliwic wykonane przez Aleksandrę Łysiuk.

przed metamorfozą

Stylizacja/home staging – Patrycja Szewczyk, niezwyklemiejsce.pl

Fotografia wnętrz – Aleksandra Łysiuk, foto-wnętrza.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *