Moje priorytety w projektowaniu

Każdy z nas ma nasuwające się ważniejsze i mniej ważne priorytety. Jest kilka ważnych spraw, którymi kieruję się wykonując swoje projekty. Często je polecam, doradzam lub biorę pod uwagę dobierając materiały i produkty. Poznaj moje priorytety w projektowaniu.

Moje priorytety w projektowaniu:

Ekologia

To temat w ostatnim czasie dość dziwny: albo całkowicie pomijany, albo krytykowany, albo stawiany na piedestały. Jestem z tych osób, które wierzą w ocieplenie klimatu i nie nazwałabym tego wiarą, a poprawianiem wiedzy o klimacie, sprawdzaniem i analizowaniem liczb.

W projektach często polecam materiały odnawialne. Jestem zwolennikiem drewna. Beton choć polecany jako materiał naturalny, jest stworzonym przez człowieka „sztucznym kamieniem”, z którym jest w ostateczności problem utylizacji. Bardzo lubię zaś cegłę, którą można uzyskać z recyklingu.

W temacie ochrony środowiska nie popadam w fanaberie i jestem w stanie się dopasować do Twoich upodobań i propozycji.

projektowanie wnętrz Siemianowice Śląskie

Stare domy i kamienice

Nie wiem skąd się to we mnie wzięło. Rynek wtórny nazywam po części jako recykling nieruchomości. Stare budownictwo oprócz swojej duszy ma coś więcej. Dziś już takich budowli się nie stawia, budowli może i krzywych, niespełniający warunków energooszczędnych, ale nierzadko budowli solidnych, unikalnych, z detalami architektonicznymi, których dziś już niemal nikt nie robi.

Dla mnie są to nieruchomości oryginalne, mające potencjał nawet w tym, że pokoje są przejściowe, potencjał w piecach, których wcale nie trzeba używać, a których widok tak pięknie oddziaływuje na całość. Niestety nie wiem czy to jest zrozumiałe dla każdego…

A nowego budownictwo?… Nie odmawiam takich zleceń. Są nawet prostsze, i są bardzo przyjemne. Takie projekty to zapisywanie pierwszej kartki w życiu danej nieruchomości, w której będą żyć moi klienci.

Tkaniny

Uwielbiam wnętrza domowe i przytulne, takie które wydają się miękkie i ciepłe. Jest jeden sposób, aby takie tworzyć: tkaniny. I myślę, że to jest mój priorytet numer jeden w projektowaniu, którego mimo wszystko nie da się uniknąć.

O dziwo tkaniny maja niezwykłą moc i nieważne czy jest ich mało czy dużo. Chronią naszą intymność, nadają życiu bezpieczeństwo. To proste: wyobraź sobie wnętrze, w którym nawet sofa  jest drewniana/plastikowa (byłaby zapewne jakąś ławką…), w którym brak dekoracji w oknie, nie ma dywanu, żadnej poduszki… Dość surowo? Więziennie?

Nie zmuszam nikogo do zasłon. Zawsze je proponuje, ale zdaję sobie także sprawę z ich minusów. Dostosuję się do twoich opinii i potrzeb.

Prostota

Radzę unikać wnętrz przekombinowanych lub inaczej nazwanych: kosmicznych. Nie są długoterminowe i długowieczne. Szybko się znudzą, „wyjdą z mody”, nie zyskają nowych zainteresowanych. Lubię wnętrza oryginalne, które  łatwo można dostosować do nowych preferencji.

Rośliny

To symbol życia i świeżości. Roślinny pozytywnie wpływają na relaks, szybkość myślenia, kreatywność. Sporo osób całkowicie z nich rezygnuje. Jeśli nie skusisz się wciąż na kwiat w donicy, zaproponuje ci motyw roślinny może na poduszce. Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie 🙂

Home staging Siemianowice Śląskie

Kolory

Czy mam tutaj coś dodać? Jeśli nie chcesz kolorowo, to i tak podpowiem Ci jak ocieplić wnętra barwą dobranych materiałów, drewna, kamienia itd. A może po prostu żywa zieleń roślin? 🙂

Łączenie starego z nowym

Uwielbiam stare przedmioty, ale radzę unikać życia w skansenach. Dalego preferuję łączenie starych ewenementów z nowymi. A nawet jeśli wnętrze jest nowoczesne, stare przedmioty, pamiątki czy prezenty, nadają wnętrzom oryginalność, duszę, uczucia i unikalność. Dobrze jest wkładać do wnętrz coś sentymentalnego, coś naszego, byśmy się czuje  u siebie dobrze. LINK DO MOODBOARDOW Z MOJEGO MIESZKANIA

Budżet

To bardzo istotny punkt. Mam sporo zleceń home stagingowych, budżet często jest priorytetem w tym na ile możemy sobie pozwolić. Twój budżet biorę poważnie pod uwagę i staram się do niego zawsze odpowiednio dopasować.

Na koniec kilka innych tekstów, gdzie znajdziesz podpowiedzi:

Jak podnieść wartość nieruchomości. h

Jak stworzyć niezwykle miejsce.

Zrób coś nietypowego.

Kolorowe wnętrza.

Jak dobierać kolor do wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *