Projektowanie wnętrz

Projektowanie to szereg  testowanych rozwiązań i pomysłów, dzięki którym wizja na twoje mieszkanie/dom zaczyna  wyglądać estetycznie i funkcjonalnie. Najważniejszym w tym wszystkim jest to dla kogo jest projekt, bo to właśnie te osoby muszą się tutaj dobrze czuć i spełniać. Dlatego słucham waszych propozycji i podpowiedzi, i uwzględniam w projekcie wasze potrzeby. Projektowanie to szereg rozmów i podejmowania decyzji, bez dobrej komunikacji zbyt wiele się nam nie uda.

Istotnym aspektem dla mnie jest tworzenie wnętrz ciepłych i rodzinnych, przytulnych, ale i funkcjonalnych. Lubię łączyć elementy stare z nowymi, klasykę z nowoczesnością. Uważam, że wnętrza odważne są ponadczasowe i  szybko nam się nie znudzą. Ja lubię kolory, ale jeśli ty nie – wciąż można uzyskać zaskakujący efekt.

Przy tym wszystkim dbam o Twój budżet i balansuję wydatki tak, aby nie przekroczyć limitów. Staram się wykorzystywać produkty, jakie już posiadasz oraz wykonywać upcykling, jeśli tylko się na to zgodzisz.

Co najpierw?

Na początek możesz zbierać i kolekcjonować inspiracje wnętrz jakie się Tobie podobają. Zwróć uwagę na materiały wykończeniowe, tkaniny i oświetlenie. Później spotkajmy się porozmawiać. Omówimy koncepcje stylistyczną i funkcjonalną, wycenimy zakres prac projektowych, ustalimy czas realizacji i napijemy się czegoś ciepłego. Później przystąpię do tworzenia 🙂

Czym się różni projektowanie wnętrz od stylizacji wnętrz

Przy stylizacji wnętrz dbam głównie o dobór kolorów i odpowiednich materiałów. Staram się utrzymać stylizacyjną całość i ukierunkować wnętrza w Przy stylizacji na przykład kuchni pomogę ci dobrać fronty, blat, kolor ścian oraz pozostałe materiały i produkty. Usługę stylizacji możesz wykorzystać do metamorfozy wnętrz, drobniejszych remontów, albo do wykończenia stylizacyjnego, kiedy zabraknie ci pomysłów.

W projektowaniu wnętrz zakres prac jest szerszy. Zaprojektuję rozmieszczenie drzwi wewnętrznych, ścian działowych, instalacji sanitarnych i elektrycznych. Poprzez aranżację wnętrz meblami i ogólnymi podstawowymi dekoracjami.  Projektowanie jest to więc zakres prac, na który możesz zdecydować się planując generalny remont nieruchomości na rynku wtórnym lub kupując nieruchomość z rynku pierwotnego. Będziesz się budować? O projektowaniu wnętrz pomyśl już na etapie szukania odpowiedniego projektu dla siebie.

Jak wygląda projekt?

W projekcie znajdują się wizje architektoniczne w postaci tablic koncepcyjnych, tablic doboru materiałów i kolorów, kilka wizualizacji 3D, niezbędne rzuty 2D oraz opisy i zbiór produktów. Projekt ma format A4, zawiera zbiór informacji o nieruchomości oraz zakresie projektowych zmian.

Więcej TUTAJ.

Zaciekawić cię może:

Moje priorytety w projektowaniu