Przyroda i szmaragdowa zieleń

Szmaragdowa zieleń przyciąga uwagę wielu z nas. Choćbyśmy mówili, że jej nie lubimy, to włada naszym życiem. Przyroda i natura pod każdym względem ciśnie się do naszych domów. Szmaragd został w trendach na długo. Motyw roślin idealnie wkomponuje się w styl zarówno nowoczesny jak i retro, ponieważ soczysta zieleń odświeża wnętrza i nadaje im charakteru, w postaci luksusu.

szmaragdowa zieleń

Duże okna

Otwarta na przyrodę przestrzeń kusi wielu z nas. Powiększamy okna, otwieramy się na tarasy i ogrody. Budujemy się w nietypowych miejscach, byleby tylko otoczyć się przyrodą. Przeszklone ściany to najprostsza forma tworzenia ruchomych obrazów, na których zmienia się przyroda, i po których płynie czas. Nowoczesna architektura staje się bardziej otwarta na przyrodę, dzięki czemu oprócz świeżości wpada do  środka więcej światła.

Rośliny

Nawet jeśli nie mamy ogrodu i obszernego tarasu, możemy gościć u siebie naturę, ponieważ wystarczy wnieść do domu rośliny w donicach lub cięte kwiaty w wazonach. Sprawdzą się także drewniane dekoracje czy meble.

Kwiaty wracają do wnętrz w postaci tworzenia w mieszkaniach, domach i apartamentach miejskich dżungli. Nawet drobne akcenty zieleni dodadzą wnętrzom świeżości. Białe tło dodaje roślinom lekkości.

szmaragdowa zieleń
Home staging w Gliwicach

Zieleń na tkaninach

Zielone koce, zasłony, poduchy przeciągają uwagę. Są głębokie i eleganckie. Wybierz tkaniny naturalne lub welur albo aksamit, który doda ciepła i nowoczesności. Zieleń dobrze łączy się z surowymi materiałami. Zieleń świetnie połączy nowoczesne szkło, starą porcelanę i złote dodatki.

Zielone ściany

To wciąż odważne rozwiązanie, na które wielu z was nie chce się zdecydować, ale które wielu z was podziwia. Pamiętaj jednak, że jedna ciemna szmaragdowa ściana nie uczyni pomieszczenia ponurym. Dobrze dobrane dodatki tylko pomogą podkreślić naturalne i wiosenne oblicze lokalu.

Szmaragdowy

Kolor szmaragdowy zapożyczył nazwę od kamienia szlachetnego, a jego barwa gości w modzie już od paru lat i wciąż nie przemija. Jest to spowodowane potrzebą człowieka bliższego przebywania z naturą. Głębokie ciemne i stonowane kolory pozwalają nam poczuć się bezpieczniej. O dziwo kolor ten można łączyć  z szeroką gamą barw, poprzez róże i granaty. Dobrze komponuje się z geometrycznymi i prostymi formami. Idealnie sprawdzi się w sąsiedztwie naturalnego drewna.

szmaragdowa zieleń
Przytulne mieszkanie

Home staging i projektowanie wnętrz

Czy zielone akcenty sprawdzą się w realizacjach Home stagingowych?

Przygotuję na ten temat osobny wpis, więc oczywiście , że się sprawdzą, ale powiem wam już niebawem dlaczego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *