Na czym polega raport pisemny w usłudze home stegaingu

To usługa dość mało popularna i niewiele osób się na nią decyduje. Dlatego chcę dzisiaj wyjaśnić czym jest i na czym polega raport pisemny w usłudze home staginu. Sam home staging dzieli się na dwa lub trzy etapy. Pierwszym jest konsultacja, o której pisałam ostatnio LINK. Po takiej konsultacji możesz zdecydować się usługę pełnego home stagingu (przygotuję całą metamorfozę dla ciebie) lub przygotować swoją nieruchomość do sprzedaży / wynajmu samemu. Raport pisemny jest taką pomocą w tej drugiej formie metamorfozy.

Co najpierw

Zawsze naszą współpracę rozpoczynamy od konsultacji i jest to niezbędny etap współpracy. Na niej omówimy konkretne zalecenia zmian i udoskonaleń dla twojej nieruchomości. To forma edukacji o sprzedaży, psychologii, kolorach i funkcjonalności pomieszczeń, dzięki którym będziesz wiedział dlaczego proponuję takie zmiany i jak one wpłyną na zainteresowane osoby twoim domem.

Następnie możesz przygotować nieruchomość samemu lub zlecić to home stagerowi. Dlatego często usługa raportu pisemnego jest pomijana. Jednak, jeśli zdecydujesz się na przygotowanie nieruchomości samemu możesz wspomóc się właśnie raportem pisemnym.

Co zawiera raport pisemny

Raport pisemny tak w skrócie mówiąc jest formą pisemną konsultacji. Zawiera on zdjęcia twojego lokalu opis stanu zastanego, opis proponowanych zmian i zaleceń. Każde pomieszczenie zostanie uwzględnione w osobnej ocenie, ale także może to być klatka schodowa, ogród czy pomieszczenia gospodarcze.

Raport pisemny wyjaśni ci jak osiągnąć  cel i jakie wprowadzić zmiany. Opiszę jak przygotować przedpokój i sprawić pozytywne pierwsze wrażenie samej nieruchomości. Salon to pomieszczenie, w której przyszły nabywca będzie spędzał większość czasu, kuchnia i jadalnia to serce domu, łazienka musi być schludna i czysta, sypialnie przytulne i relaksacyjne – wszystkie zalecania znajdziesz w raporcie.

Raport pisemny wzbogacam o bazę kolorystyczna lub proponowane przedmiot (dekoracje lub meble) jakie proponuję do twojej nieruchomości.

Co potem

Kiedy otrzymasz ode mnie raport pisemny możesz samemu przygotować nieruchomość. Właśnie po to jest taki raport, aby ułatwić ci wykonanie zadania samemu. Jeśli jednak poczujesz, że w ciąż masz  tym trudności możesz zlecić wykonanie metamorfozy wnętrz homne stegerowi.

Ile kosztuje raport pisemny

Standardowo przyjąłem, ze cena raportu pisemnego jest o 100zł większa niż cena konsultacji home stagingowej. Aczkolwiek zdecydowanie wolałabym wyceniać raport pisemny na miejscu. Wszystko bowiem zależy od ilości dodatkowych pomieszczeń czy przestrzeni, które należałoby opisać w raporcie, a taką trudność ocenię na miejscu.

Podsumowanie

Raport pisemny w home stagingu to często usługa pomijana, ale może się przydać jeśli sam zechcesz stylizować swoją nieruchomość. To forma podpowiedzi i konkretnych rozwiązań, które zostaną spisane po to by ci pomóc. Dokument ten zostanie wzbogacony o proponowaną kolorystykę lub propozycję konkretnych dekoracji czy mebli.

Online

Współpraca online to głównie konsultacje i właśnie raport pisemny, dzięki któremu łatwo będzie ci zastosować się do konkretnych zadań. Zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *