Stylizacja wnętrz i projektowanie

Tematykę na tym blogu poświęciłam głównie home stagingowi, ale moja oferta jest szersza, a w ostatnim czasie nawet jeszcze bardziej różnorodna. Stylizacja wnętrz i projektowanie wnętrz mogą wydawać niemal tym samym, ale w mojej ofercie to będą dwie różne realizacje.

Stylizacja wnętrz

Do tej pory przygotowywałam tablice koncepcyjne na podstawie których widać kierunek w którym należy podążać. Do wszystkich moich prac tworzę opisy techniczne. Projekty podpieram listą zakupów, a nawet realną stylizacją. Nic nie da się stworzyć bez uprzedniego poznania wymiarów pomieszczeń, stron świata, tego co znajduje się na zewnątrz i wiedzy o ludziach, którzy zamieszkują dany lokal.

Stylizacja wnętrz powstała z myślą o metamorfozach, które mają poprawić niskobudżetowo mieszkania czy domy, by były przyjemniejsze i przytulne. To oferta skierowana do osób wynajmujących mieszkania u kogoś lub nie mających sporego budżetu na remont, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by za pomocą stylizacji wnętrz zaprojektować całe mieszkanie od początku.

W najbliższym czasie

W najbliższej przyszłości w ofercie znajdzie się także projektowanie wnętrz. Różni się ono większym zakresem prac projektowych. Dokumenty są wzbogacone o rzuty techniczne, rzuty ścian, projekty instalacji elektrycznej czy sanitarnej, a także ogólne wizualizacje 3D.

W przedstawianych dzisiaj tablicach koncepcyjnych, widać odważne rozwiązania idące w konkretnym stylu. Możliwe, że przedstawia to kierunek w jakim podążam: chcę tworzyć wnętrza przyjemne i przytulne. Lubię łączyć stare elementy z nowymi, nadawać kolory ścianom i tkaninom lub charakteru dzięki użyciu naturalnych materiałów.

Właśnie prawdziwą magią w naszych domach są tkaniny, bez których każdy dom byłby surowy, chłodny i smutny. Włókna nadają koloru, faktury oraz ciepła. Inną tajemnicą jest dobra aranżacja pomieszczeń, nadanie im odpowiednich funkcji i stworzenie punktów, które będą nas cieszyć przez lata.


W stylu Boho
W stylu pięknej kamienicy
W stylu wiejskiego dworku
W stylu Urban Jungle

Podsumowanie

Postaram się innym razem omówić poszczególne prace, a na razie wybrałam najbardziej odważne, a już nie długo pokarzę Wam projekt nad którym aktualnie pracuję. Od stycznia także planuję zrealizować sesję mieszkania, w którym aktualnie mieszkam. Myślę, że ta metamorfoza zrobi na Was ogromne wrażenie, jednak niestety wciąż nie zapowiada się bym zrealizowała ten plan.

Jak podobają Wam się powyższe prace? Czy taka odważna stylizacja wnętrz trafia do waszych serc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *