Stylizacja wnętrz – przytulne mieszkanie

Przytulne mieszkanie to takie, w którym dobrze się czujemy, w którym chętnie lubimy przebywać. Czy to będzie komfortowy minimalizm, czy uporządkowany nieład, przytulne pomieszczenia zatrzymają nas na dłużej. Taka metoda dobrze sprawdzi się w lokalach publicznych, ale także w lokalach prywatnych. Odpowiednia stylizacja wnętrz będzie radowała nasze serca i sprawi, że pokochamy bardziej miejsce, w którym mieszkamy. Dzisiaj zdradzę ci kilka prostych metod na to by bardziej uatrakcyjnić stylizację twojego domu.

stylizacja-wnetrz
Home stagingowa stylizacja sypialni – magia tkanin i kwiatów.

Dywany

Dobrze wyakcentują najważniejszą część w danym pomieszczeniu. Dywan ułożony przy sofie podkreśli część reprezentacyjną każdego domu. Dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach często używanych, a także w holu, gdzie będą mile widać wchodzących i chronić podłogę. Okrągły dywan sprawdzi się w kwadratowych pokojach, bieżniki w korytarzach. Kolor wzór i tekstura nadadzą uczucie komfortu, osobowości, przepychu i elegancji. Pokój bez dywanu wygląda na niewykończony.

Oświetlenie

Zawsze prezentuje się jak biżuteria każdego z pomieszczeń. Warto zadbać o to by oświetlenie nie było przestrzale, gdyż to często właśnie lampy mają wpływ na „nowoczesność” naszych domów. Warto wykorzystać lampy aby podkreślić punkt skupiający uwagę w danym pomieszczeniu i wyakcentować najmilsze dla nas ekspozycje. Podświetlone obrazy dodadzą akcji, lampki na stolikach nocnych, biurkach czy konsolach dodadzą luksusu, ale i sprawdzą się funkcjonalnie.

Oświetlenie dobieraj więc ostrożnie. Są one biżuterią twojego domu, wywołują emocje i dobrze witają gości.

Kwiaty

Kwiaty ubierają dom, ale prawdziwe zadanie spełniają w naszych głowach. Podświadomie wiemy, że kwiaty nadają świeżości naszym mieszkaniom, a także dają wyobrażenie o życiu w domu, dom z kwiatami jest przecież zawsze jasny i przestronny. Za to w domu, w którym nikt nie mieszka nie ma kwiatów; w domu, w którym panuje półmrok nie ma kwiatów.

To tylko detal, ale warto w niego inwestować, czy to w rośliny doniczkowe czy w kwiaty cięte. Wkładaj je do ulubionych naczyń i układaj w różnych miejscach. Wcale nie muszą stać jedynie na parapecie czy na stole w jadalni. Nie martw się, że nie umiesz o nie dbać. Jeśli nie będziesz ich mieć na pewno się nie nauczysz, bo kwiaty to idealna stylizacja wnętrz, by rozjaśnić dom.

stylizacja-wnetrz
Stylizacja Schabby Chic

Lustra

Lustra odbijają bardzo dobrze światło co rozjaśnia pomieszczenia oraz dodaje im objętości. Znakomicie prezentują się usytuowane nad kominkiem w salonie, nad komodą lub stolikiem – konsolą, w łazience nad umywalką, w garderobie, w przedpokojach czy w holach. Ważne, aby zwrócić uwagę również na to co odbija się w lustrze, powinien być to przyjemny widok.

Tkaniny

Dodają przyjemnego komfortu. Podnoszą standard i dodają wykwintności. To łatwy sposób by nadać wnętrzom koloru i osobowości poprzez różne faktury tkanin.

Poduchami warto dekorować sypialnię, sofy, kąciki na balkonach, tarasach i w ogrodach – od razu robi się przyjemnie i miękko. Warto pozostawić gdzieniegdzie koc, którym zawsze możemy przykryć kolana, dodać sobie ciepła. Zasłonom dobierz odpowiednio materiał i wzór na tkaninie, aby mogły spełniać swój cel.

Tę samą tkaninę lub jej fragment wykorzystaj w dwóch różnych miejscach, a ujednolicisz pomieszczenie i sprawisz, że będzie ono lepsze estetycznie.

Pokaz kolekcji

Oprócz mebli i wszelkich powyższych możliwości warto eksponować dekoracje, takie jak, pojemniki, świece, obrazy, wazony i inne ozdoby. Wybierz takie elementy do ekspozycji, które lubisz, które ci się podobają, z którymi wiążesz przyjemne wspomnienia. Możesz takim sposobem pokazać twoje zainteresowania i hobby, spersonalizujesz mieszkanie twoją własną osobą, sprawisz, że otoczysz się przyjemnymi dla ciebie przedmiotami. Twórz małe kolekcje tematyczne (wazy, obrazy, książki), prezentuj je masowo w swoim domu, co uspójni przestrzeń.

stylizacja-wnetrz
Stylizacja Urban Jungle

Podsumowanie

Nie powinniśmy urządzać domu tyko kreując się katalogami wnętrzarskimi czyimiś projektami, kopiowanymi od innych produktami, ale swoją własną osobowością, swoimi priorytetami oraz zainteresowaniami. Dobra stylizacja wnętrz zaprezentuje pozytywnie mieszkańców, to czym się zajmują i interesują, ile osób tu na co dzień przebywa i jak spędzają czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *