Twój własny projekt i przepis na dom

Zauważyłam pewną dziwną zależność. Wiele osób, którzy rozmawiają ze mną o swoich mieszkaniach, planach i projektach obawiają się, że zaprojektuje im mieszkanie dla siebie, a nie dla nich. To wszystko prawdopodobnie dlatego, że na Instagramie mam swój profil, gdzie jestem wnętrzarską ekshibicjonistką. Moje mieszkanie jest… dla was inne, oryginalne, ciekawe, podoba wam się, ale nie chcielibyście w nim mieszkać. I ja się bardzo z tego cieszę. Tak właśnie miało być. Nie chciałam mieszkania takiego jak wszystkie inne i takie sobie wymyśliłam. Moim zdaniem każdy powinien otrzymać swój własny projekt i przepis na dom. Dlatego dla ciebie na pewno zaproponuję coś innego uwzględniając twój gust i potrzeby. To jest oczywiste dla mnie, jak i dla każdego projektanta.

Dla ciebie

Ostatnio już pisałam co jest priorytetem w moich projektach LINK, ale jeśli z czymś się nie zgadzasz oczywiście, nie będę do niczego zmuszała, ja projektuje wnętrze dla CIEBIE. Jeśli więc lubisz pałacowe, ekskluzywne przestrzenie, właśnie takie pokarzę ci w moich wizjach. Jednak musisz wiedzieć jedną bardzo ważną rzecz: najważniejsza jest komunikacja

Komunikacja

Nie zdziw się, jeśli wspomnę o czymś co ci się nie podoba, to jeden z etapów dyskusji na etapie której poznaję twój gust. Jeśli wykonam dla ciebie tablice koncepcyjne i coś ci się nie spodoba, po prostu porozmawiaj ze mną, bądź szczery. Dyskusja powinna przebiegać na całej linii projektowania, ale przyznaję , że najważniejsza jest ta pierwsza.

Kiedy mamy się spotkać po raz pierwszy, poproszę cię, abyś przygotował swoje inspiracje, czy to z gazetek wnętrzarskich czy to w formie tablic na Pintereście. Możesz także przygotować swoją „Czarną listę” – czyli produkty lub rozwiązania zakazane, jak i „Wish listę” – czyli produkty lub rozwiązania wskazane

Małe portfolio

Poniżej kilka projektów, które wykonałam dla innych. Mogą ci się wydawać podobne ale ja trafiałam w czyjś gust, a pod tym linkiem możesz znaleźć tablice stylistyczne na małe zmiany w moim mieszkaniu, jak i na Instagramie, możesz spojrzeć jak mieszkam ja.

Mieszkanie na flipa

Męskie wnętrze

Projekt eleganckiej kuchni

Kolorowe mieszkanie

Różne style

Kiedyś usłyszałam, że projektant powinien zaprojektować wszystko i odnajdywać się we wszystkich stylach. Ja nie do końca się z ty zgadzam i jeśli zwrócicie uwagę na większe biura projektowania wnętrz zauważycie, ze ich projekty są zawsze w określonym jednym stylu. Spójrz na Winiaswcy Studio, mono design, LOFTstudio.

Moje projekty na razie są różne, ale powiem wam, że lubię kilka stylizacji. Na przykład styl industrialny, jest bardzo intrygujący w takiej lokalizacji jak Śląsk, lubię wnętrza w stylu skandynawskiej wsi, jak i minimalistyczne w formie naturalnej. Podobają mi się wnętrza ekskluzywne w formie klasyki łączonej z nowoczesnością, czy po prosu eklektyczne (mieszane).

Myślę, że jeszcze szukam swojego ukierunkowania, ale wnętrza, których całkowicie nie czuję, to wnętrza typowo nowoczesne, w których wszystko ma się błyszczeć i świecić. Nadmierna i dziwna (dla mnie) ilość ledów, taśm ledowych, ostrych kolorów, podwieszanych sufitów i kształtów – całkowicie do mnie nie trafia. Wydaje mi się, że „kosmiczne wnętrza” szybko stracą swój czas, znudzą się. Choć lubię wnętrza oryginalne to taka ekskluzywna nowoczesność jest właśnie powodem, dlaczego będzie nam się źle współpracować.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *