Jak wygląda usługa home stagingu

Usługa home stagingu dzieli się na dwa lub trzy etapy. Pierwszym jest konsultacja, o której pisałam ostatnio LINK. Po takiej konsultacji możesz zdecydować się na raport pisemny LINK albo na pełną usługę home stagingu. Jak wygląda pełna usługa home stagingu? O etapach i naszej współpracy poczytasz poniżej.

Co najpierw

Pierwszym etapem jest zawsze konsultacja. Na niej opowiadam o zaleceniach i wyjaśniam dlaczego warto zastosować podpowiadane przeze mnie rozwiązania. Konsultacja to forma edukacji, po której będziesz wiedział jak przygotować nieruchomość na sprzedaż czy do wynajmu. Następnie możesz zdecydować czy metamorfozę przygotujesz samemu czy współpracujemy dalej. Już na samym początku ustalamy co należy do moich zadań, czy jest to jedynie stylizacja czy prace dodatkowe jak projekt kuchni, łazienki, wymiana umeblowania czy przemalowanie ścian.

Lista zakupów

Jeśli zaufasz mi, abym stylizowała twoją nieruchomość najpierw przygotuję dla ciebie proponowaną listę zakupów. Lista zakupów to nie to co raport pisemny. W arkuszu znajdą się proponowane przedmioty jakie chciałabym wykorzystać (np. konkretny wazon za 35zł) , ale także ogólne kwoty jakie bym chciała przeznaczyć np. na rośliny czy kwiaty cięte. Zawsze także zastrzegam sobie prawo do zmian, gdyż część przedmiotów może być już niedostępna, albo ceny mogą ulec zmianie.

Dobrze jest jeśli znam budżet jakim dysponujesz, bym mogła się do niego dostosować. Robi ogromną różnicę stylizacja dodatkami, a metamorfoza i wymiana umeblowania.

Na tym etapie możesz modyfikować listę zakupów. Wszystkie przedmioty zostają zakupione na twój koszt i będą twoją własnością. Jeśli lista zakupów zostanie zaakceptowana ruszam na zakupy albo do innych zadań, jakie wyznaczymy w metamorfozie wnętrza.

Zadania i zakupy

Zależnie od prac jakie będą przewidziane dla twojej nieruchomości wykonuję zadania, nadzoruję ekipy wykonawcze, czy zakupuję przedmioty z listy zakupów. Dla przykładu: z nieruchomości jest wymagane wyniesienie umeblowania, wtedy organizuję specjalistów do wynoszenia mebli. Jeśli chodzi o malowanie ścian, nadzoruję pracę malarza i dobieram kolor farb. Możesz to oczywiście nadzorować samemu, samemu dobierać ludzi do powierzonych zadań, a nawet wykonać zadania samemu.

Zakupy nierzadko wykonuję na raty. Część rzeczy jest kupowana online (jeśli jest na to czas), ale większość stacjonarnie. To bardzo przyjemna część mojej pracy, ale przyznaję, że zajmuje wiele czasu, odwiedzam zawsze kilka sklepów, a kończy się wnoszeniem wszystkiego do nieruchomości – jest to często cały dzień pracy. Następnie (jeśli są takie przedmioty) skręcam meble i stylizuję mieszkanie. Wszystko kończy się posprzątaniem i dekorowaniem.

Przyznaję, że w niektórych nieruchomościach wypadałoby dobrać na koniec jeszcze odpowiednią osobę do generalnego posprzątania i umycia lokalu. Wiele nieruchomości jest zbyt zakurzonych na zwykłe odkurzanie, gdyż wymaga umycia okien, ścian w łazienkach i toaletach, czyszczenia ścian nadblatowych w kuchni, a nawet wyzamiatania z kurzu ścian we wszystkich pokojach.

Fotografia wnętrz

Kiedy lokal jest już gotowy, wykonywane są zdjęcia aparatem szerokokątnym ustawianym na statywie. To daje profesjonalne i szerokie kadry, które są ciekawe dla odbiorców. Widać na  nich obszerne i atrakcyjne pomieszczenia. O fotografii wnętrz pisałam więcej tutaj .

Ile kosztuje pełna usługa home stagingu

Nie mogę podać tutaj żadnej konkretnej ceny, gdyż wszystko zależy od wielkości nieruchomości oraz ilości zadań do wykonania. Oczywiście im te liczby są większe tym więcej kosztuje cię moja praca. Do wyceny uwzględniam także czas na wykonanie home stagingu.

Mimo wszystko przedstawię ci przykład mieszkania: mieszkanie dwupokojowe, które wymaga jedynie stylizacji dodatkami jak poduszki, pledy, zasłony, kwiaty. Do moich zadań należy więc wykonanie zakupów i dekorowanie mieszkania, ale także zrobienie bukietów do wazonów, dekoracji (jeśli budżet jest niski, wykonuję niektóre rzeczy sama) i ogólne posprzątanie mieszkania. Czas realizacji to 3 dni (nie wliczam przygotowania listy zakupów i czasu na jej potwierdzenie). Cena home stagingu wynosiłaby w takim przypadku 900zł, niezależnie jakim budżetem na zmiany dysponujesz. W cenę nie wliczam fotografii wnętrz, gdyż jest ona zależna od ilości zdjęć.

Podsumowanie

Home staging jaki wykonam w twojej nieruchomości to zdecydowana oszczędność twojego czasu jaki możesz przeznaczyć na prace, rodzinę czy hobby. To kilka dni mojej pracy przy samej stylizacji nieruchomości, a usługa może zawierać więcej zadań. Pomogę ci obiektywnie spojrzeć na twoją nieruchomość, zachować w niej dostateczny balans i wystylizować lokal tak, by przyciągnął oko szerokiego grona zainteresowanych. Naszym wspólnym celem jest sprzedaż czy wynajem twojej nieruchomości.

Online

Usługa pełnego home stagingu nie jest dostępna online. Za to możesz skorzystać z konsultacji LINK i raportu pisemnego LINK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *