Zbyt duża ilość pomieszczeń?

W naszych czasach zbyt duża ilość pomieszczeń to raczej rzadki problem, ale może jednak może ktoś się z nim boryka? Dużo wolnej przestrzeni natomiast to wiesza niepewność w przypadku home stagingu. Kreatywność jest tutaj potrzebna, tym bardziej, że budżet jest zawsze ograniczony. Jak urządzić dodatkowe wolne miejsce i jak zaaranżować, aby nie robić z nich zabałaganionego magazynu?

Oto kilka pomysłów

  • Przeznacz na hobby. Pokój gier, miejsce na muzyczne hobby, albo na własne kolekcje.
  • Biblioteczka. Choćby niska szafka z pólkami na książki. Nie musisz mieć całych ścian w papierologi niczym w bibliotekach miejskich. Do tego wygodny fotel. Zasłona nada wnętrzu objętości, przytulni wnętrze tak jak dywan. Dobrze sprawdzi się tutaj tajże lampka, nieodłączny element czytelnika.
  • Pokój zabaw dla dzieci. Jeśli masz dzieci, z pewnością wiesz jak zabawki potrafią zabałaganić pokój dziecięcy, i że wysypują się na przedpokój dostając do salonu, kuchni czy nawet łazienki. Przeznacz na pokój zabaw osobne pomieszczenie, które zamkniesz kiedy pojawią się goście, przed którymi chcesz ukryć bałagan.
  • Gabinet, biuro. Nawet jeśli go aż tak bardzo nie potrzebujesz możesz je zaaranżować. Nie będziesz już krążyć z laptopem po całym domu. Tu także możesz przechowywać segregatory z ważnymi dokumentami i cenne eksponaty niczym w filmowych gabinetach.
  • Pralnia, suszarnia, prasowalnia. Ale warunkiem jest posiadanie dobrej wentylacji. Takie pomieszczenia przydadzą się także w schowaniu domowego bałaganu.
  • Zimowy ogródek. Zazwyczaj kojarzony jako patio, ale to może być osobny pokój, w którym umieścisz duża liczbę roślin, lampki, książki i leżankę lub stół.
  • Magazyn. A jednak coś niczym domowy garaż. Jeśli nie masz gdzie przechowywać roweru, kół do samochodu na zmianę, dużej ilości narzędzi, przeznacz na to osobny pokój, ale uwzględnij moją prośbę: uporządkuj wszystko! Niech tutaj będzie porządek, poukładaj przedmioty na specjalnych regałach, zamontuj pawlacze i odpowiednie wieszaki, dzięki którym zachowasz porządek.

Czy zauważacie, że takie dodatkowe miejsce jest często luksusem i relaksem w naszym domu? Powinno więc być przygotowane z należytą starannością uwzględniając nasze potrzeby i hobby. Te dodatkowe przestrzenie uszczęśliwiają nas i sprawiają, że chcemy przebywać w naszym domu.

Zbyt duża ilość pomieszczeń nie jest więc wadą naszych domów, a zdecydowanie atutem. Jak jeszcze zaaranżować duże pomieszczenia? Zobacz w jednym z ostatnich wpisów Tutaj

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *